درباره حلقه‌ها (حلقه ست)

درباره حلقه ست

تاریخ حلقه ست به هزاران سال پیش باز می‌گردد و در آیین‌های مختلف از آن به عنوان نمادهای متفاوتی استفاده شده است، ولی بطور معمول مدور بودن حلقه نمادی از عشق جاودان و بدون آغاز و پایان است. ساخت حلقه به مرور زمان تکامل یافت. در ابتدا حلقه‌ها از جنس فلزات گرانبها ساخته می‌شد و پس از آن به منظور افزایش زیبائی به سنگ‌های تزئینی و جواهرات مزین شدند.

خانم‌ها و آقایان از حلقه در مناسبت‌های متفاوتی نظیر نامزدی، ازدواج، سالگردهای ازدواج یا مراسم رسمی استفاده می‌کنند. اغلب حلقه‌ها کاربرد روزانه دارند؛ کوچک و دارای ظاهری ساده هستند که در سایر مراسم‌ها نیز استفاده می‌گردد.

حلقه‌ها نیز همانند دیگر جواهرات موجب تمایز هر شخص از دیگران می‌شوند؛ هر قدر حلقه انتخابی منحصر بفردتر یا رنگ سنگ با کیفیت‌تر باشد، توجه بیشتری را به سوی خود جلب خواهد کرد.

انداختن حلقه در انگشت چهارم دست چپ بر اساس یک اعتقاد کهن صورت می‌گیرد که این انگشت بطور مستقیم به قلب می‌رسد. در میان بعضی اقوام پیشین حلقه در دست راست انداخته می‌شد و بعدها به دست چپ تغییر کرد یعنی همان دستی که از لحاظ رتبه پایین‌تر است. همچنین عده‌ای معتقدند این انگشت به دلیل این رسم قدیمی بر دیگر انگشتان ارجح شده که انگشت اول (شست) را بنام پدر، انگشت دوم را بنام پسر و انگشت سوم را بنام روح‌القدوس نامگذاری کرده‌اند.
تلفن : 35254069 041

ایمیل : info@zaragoldco.com

پاسخگویی : 09:00 الی 14:00 و 16:00 الی 20:00

آدرس : تبریز، خیابان دارائی، کوچه مجتهدی‌لر، مجتمع صنایع دستی، امیریه 2، طبقه همکف


Copyright © ZaraGold 2018
powered by : Daemi